Historyczny opłatek w Poliku

Tradycja spotkań opłatkowych, na które przybywa Święty Mikołaj, trwa w Poliku nieprzerwanie od 1956 roku. Nie brakuje upominków w postaci  słodyczy, lalek dla dziewczynek i samochodzików dla chłopców. W tym roku takie paczki, w których przygotowanie włączyli się sponsorzy, otrzymało 52 dzieci. Tego dnia do siedziby OSP Polik przybyli takĹźe liczni goście: wójt Barbara Hojnacka, zastępca wójta Lechosław Adamczyk, sekretarz Radzisław Kamiński, członek zarządu powiatu Zbigniew Sokołowski wraz z Ĺźoną oraz radna gminna Marzena Nasalska.

Na sali gości witała przewodnicząca KGW Polik - Zofia Sokołowska i prezes miejscowej jednostki OSP - Piotr Kaczmarek. Warto tu wspomnieć, Ĺźe 21 stycznia Zofia Sokołowska świętowała 32. rocznicę pełnienia funkcji przewodniczącej KGW Polik. Wzorem lat ubiegłych takĹźe w tym roku zabawa była przednia, a czas upłynął w serdecznej atmosferze. Nie zabrakło bowiem znakomitego jedzenia przygotowanego przez panie z KGW Polik oraz dobrego nastroju, który umilał muzykant z Głowna. Miejscowe koło gospodyń wiejskich oraz jednostka OSP organizują w swojej miejscowości takĹźe inne uroczystości - Dzień Dziecka, Dzień Kobiet czy Noc Świętojańską. Uczestniczą w nich nie tylko mieszkańcy Polika, gdyĹź wśród członkiń koła skupiającego 38 pań są takĹźe mieszkanki Łodzi, Lipin, Moskwy, Jaroszek, Buczku, Teodorowa i Witosówki.