Ferie w bibliotece

Na terenie gminy Brzeziny funkcję kulturotwórczą pełni Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce DuĹźej wraz z filiami w Bogdance i Gałkówku-Kolonii. W czasie ferii nie mogło więc zabraknąć tu wielu atrakcji dla dzieci i młodzieĹźy. W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne i komputerowe, więc odbywać się one będą we wszystkich trzech placówkach. W Bogdance i Gałkówku-Kolonii będą odbywać się takĹźe rozgrywki tenisa stołowego oraz w tramambulę, czyli popularne piłkarzyki. Dzieci będą mogły skorzystać równieĹź z gier planszowych, uczestniczyć w głośnym czytaniu oraz tradycyjnie wypoĹźyczyć ciekawą książkę, choć jak wskazuje kierownik biblioteki Krzysztof Jaszczyk, współcześni czytelnicy preferują juĹź książki w formie elektronicznej. Wciąż jednak w okresie ferii młodzieĹź lubi czytać książki przygodowe, a jest z czego wybierać, gdyĹź biblioteka w sumie posiada około 15 tys. woluminów. Zajęcia w głównej siedzibie biblioteki w Dąbrówce DuĹźej zaplanowano w poniedziałki od 9 do 11 oraz we wtorki, środy i czwartki od 12 do 16. Filia w Gałkówku Kolonii zajęcia będzie prowadzić w piątki od 16 do 20 oraz w soboty od 8.30 do 13.20, zaś placówka w Bogdance otwarta będzie w poniedziałki od 12 do 16, a w środy, czwartki i piątki od 16 do 20.