Zebrania strażackie dobiegły końca

Zakończył się cykl walnych zebrań w jednostkach Ochotniczych StraĹźy PoĹźarnych na terenie gminy Brzeziny. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce na początku stycznia w OSP Syberia, a ostatnie 29 marca w Gałkówku-Kolonii.

Na zebraniach omawiane były wszelkie działania, jakie ochotnicze straĹźe poĹźarne realizowały w 2013 roku. Na terenie gminy Brzeziny jest dziesięć takich jednostek, w których słuĹźy blisko 500 straĹźaków. Wszystkie zarządy OSP uzyskały absolutorium, co oznacza Ĺźe wybrane władze strazackie wywiązywały się właściwie ze swoich zadań. Tym samym dopełniono wszelkich formalności, jakie ciążyły na ochotniczych straĹźach poĹźarnych, które do końca pierwszego kwartału muszą przedstawić szereg sprawozdań. Władze gminy Brzeziny dziękują wszystkim straĹźakom ochotnikom za współpracę, w szczególności za zaangaĹźowanie w akcję zimowego utrzymania dróg. Warto tu wspomnieć, Ĺźe doceniając wysiłki straĹźaków, samorząd gminy wspiera jednostki - inwestuje m.in. w modernizacje straĹźnic. W ubieglym roku zakończył się remont w OSP Polik, a w tym roku zaplanowano dwie duĹźe modernizacje w OSP Przecław i OSP Gałkówek-Kolonia.