WaĹźne przedszkolaki z gminy Brzeziny

Gmina Brzeziny pozyskała prawie 350 tys. zł na rozwój oddziałów przedszkolnych. Po zadaniach „VIP - Bardzo WaĹźny Przedszkolak" i „Przedszkolak - najlepsza inwestycja w przyszłość", których celem była organizacja zajęćdla najmłodszych, przyszedł czas na doposaĹźenie oddziałów dzięki projektowi „Przedszkolaki Dumą Gminy
Brzeziny".

Projekt wychodzi naprzeciw nowym przepisom, zgodnie z którymi
od 1 września 2017 roku samorządy będą musiały zapewnić opiekę przedszkolną dla wszystkich dzieci od lat 3. Pozyskana dotacja w kwocie 346.692 zł pozwoli więc odpowiednio dostosować po jednym oddziale przedszkolnym w Szkołach Podstawowych w Dąbrówce DuĹźej i Gałkówku-Kolonii i dwa w Bogdance. Zadanie obejmuje wsparcie w trzech działach: w zakresie poprawy infrastruktury na placach zabaw, dostosowania pomieszczeń oraz zakupu odpowiedniego wyposaĹźenia. Na placach zabaw pojawią się więc m.in. bujaki, wieĹźe z dachem, pomosty, ślizgi i piaskownice. Pomieszczenia zostaną dostosowane poprzez montaĹź odpowiednich dla małych dzieci umywalek, misek ustępowych, podgrzewaczy wody czy luster. Na potrzeby zajęć zostaną natomiast zakupione m.in. tablice interaktywne, kserokopiarki, komputery, telewizory, odtwarzacze dvd, radia, stoliki, krzesła, szafki, biurka, kuchnie gazowe, odkurzacze oraz zabawki i pomoce dydaktyczne. Wszystko to zostanie w stu procentach sfinansowane ze środków unijnych dzięki dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi przez gminę Brzeziny, która od września finansować będzie ze swojego budĹźetu funkcjonowanie grup przedszkolnych w szkołach w Bogdance, Dąbrówce DuĹźej i Gałkówku-Kolonii.

gmina_przedszkol_03_640