Ferie na basenie

W dniach od 2 do 15 lutego br. dzieci uczęszczające do szkół na terenie Gminy Brzeziny miały okazje korzystać z bezpłatnych 90 – minutowych wejść na brzezińską pływalnię. Koszty całkowicie pokrywała gmina Brzeziny.

Przez okres ferii uczniowie  Ĺ‚Ä…cznie odwiedzili basen 214 razy. Najczęściej korzystającymi dziećmi byli uczniowie ze szkół w Dąbrówce DuĹźej oraz Gałkówka-Kolonii. „To było spędzanie wolnego czasu w interesujący sposób” – oceniła Klaudia i Angelika uczennice klasy VI SP w Dąbrowce DuĹźej. „KaĹźdego roku ta forma zajęć budzi wielkie zainteresowanie i rodzice pytają juĹź o taką moĹźliwość duĹźo wcześniej” – informuje podinspektor Marzena Ĺťurawska z Urzędu Gminy Brzeziny. Gmina od roku 2013 dofinansowuje wejścia na basen zarówno w zimowe ferie, jak i podczas wakacji.