Dzień Kobiet w Poliku

7 marca Panie zrzeszone w Kole Gospo­dyń Wiejskich w Poliku spotkały się z okazji Święta Kobiet. Wśród gości nie zabrakło takĹźe mężczyzn-zastępcy wójta Leszka Adamczyka, zarządu miejscowej jednostki OSP z Piotrem Kaczmarkiem na czele, sołtysa Adama Korca oraz byłego wójta, a obecnie prezesa Rejonowe­go Koła Pszczelarzy Zbigniewa Sokołowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia przewodniczącej KGW w Poliku Bogusławy Mospinek, która przekazała licznie przybyłym członkiniom koła okolicznościowe Ĺźyczenia. A warto wiedzieć, Ĺźe to koło - liczące juĹź 68 lat, skupia nie tylko panie z Polika, ale takĹźe z Brze­zin, Łodzi, Lipin, Jaroszek, Buczka, Moskwy i Teodorowa. To im wszystkim Ĺźyczenia przekazali zaproszeni goście, którzy wręczyli nie tylko bukiety kwiatów. KaĹźda z pań otrzymała takĹźe od koła kosmetyki, od straĹźaków czeko­ladę, a od Zbigniewa Sokołowskiego jego nowo wydaną książkę „Spotkanie z pszczołą". Gdy juĹź wszyscy się posilili, przyszedł czas na jesz­cze jedną uroczystą chwilę. Jubileusz 55 lat przy­naleĹźności do koła świętowała bowiem Barba­ra Sadowska, która od samego początku swego członkostwa pełni funkcję sekretarza, zaś 50 lat przynaleĹźności do KGW celebrowały Mirosła­wa Zielińska oraz Maria Godala. Oczywiście, tu takĹźe nie zabrakło kwiatów i jubileuszowego tortu.