Dzień Kobiet w Przecławiu

„KaĹźdego roku o tej samej porze, kaĹź­dy wam Ĺźyczy, co tylko moĹźe" - tymi sło­wami rozpoczęła przewodnicząca KGW w Przecławiu Stanisława JóĹşwik lokalne obchody Święta Kobiet. Oprócz gospo­dyń do nowo wyremontowanej świetli­cy przybyli takĹźe: przewodniczący Rady Gminy Marek Kolasa, zarząd miejscowej jednostki OSP z Pawłem Słomkowskim na czele, sołtys Tadeusz Kmieciak oraz wikariusz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej ks. Piotr Górski.

Oczywiście, jak na Święto Kobiet przystało, nie zabrakło okolicznościo­wych Ĺźyczeń oraz kwiatów, którymi wyróĹźniono przewodniczącą Stanisła­wę JóĹşwik, najstarszą obecnie członki­nię koła Jadwigę Gryglak, najmłodszą - Małgorzatę Cholak oraz radną ElĹź­bietę Olszyńską, która jako mieszkan­ka Przecławia podarowała wszystkim okazały tort. Na stołach nie zabrakło równieĹź innych smacznych potraw, m.in. czerwonego barszczyku oraz pty­siów z pieczarkami.