ZbiĂłrka wielkogabarytowa

NIEODPŁATNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Informacja dla mieszkańców gminy Brzeziny

W dniach 25-29 wrzesień 2017 r. odbędzie się po wszystkich wsiach gm. Brzeziny nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych.

Zbiórka tych odpadów dotyczy posesji zamieszkałych, które są objęte systemem odbioru i zagospodarowania odpadów Gminy Brzeziny (nieruchomości, dla których została założona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi).

Odpady te należy wystawić przed posesję w dniu 25 września do drogi publicznej.

W przypadku gdy w dniu 25 września samochód odbierze już odpady, a ktoś wystawi np. w dniu 26 września odpady te nie zostaną zabrane.

Samochód zbierający odpady przejedzie przez każdą wieś tylko raz!

Wykaz zbieranych odpadĂłw wielkogabarytowych:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE – wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane:

1. meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.),
  2. elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, walizki, torby podróżne, lampy i żyrandole bez żarówek, obudowy sprzętu elektronicznego, itp.),
  3. ramy okienne (bez szyb),
  4. meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
  5. sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.),
  6. wózki i chodziki dziecięce,
  7. zabawki duĹźych rozmiarĂłw,
  8. duĹźe odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, itp.)
  9. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny AGD, RTV (urządzenia gospodarstwa domowego, miksery, żelazka, roboty kuchenne, wiertarki, wkrętarki, piły, maszyny do szycia, kosiarki do trawy, inne narzędzia do spawania, nitowania, lutowania, gięcia, piłowania, cięcia, skręcania itp.
  10. opony od samochodĂłw osobowych

Podczas zbiórki nie będzie odbierany:

1. odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach),
  2. odpady ogrodowe (gałęzie, liście, trawa, itp.),
  3. odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, itp.),