Wigilia w Urzędzie Gminy Brzeziny

Wigilia najbardziej aktywnych przedstawicieli społeczności gminy Brzeziny rozpoczęła się tradycyjną kolędą „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie pasterze Bóg wam się rodzi”. I choć nie przybyli do Urzędu Gminy pasterze, lecz w większości rolnicy, to kolęda ta brzmiała szczególnie w obecności radnych gminnych, sołtysów, straĹźaków ochotników i gospodyń wiejskich, gdyĹź tradycje świąteczne w sposób szczególny pielęgnowane są na wsi.

Na wstępie uroczystości obecni na spotkaniu duchowni ks. dziekan Bogumił Walczak, ks. proboszcz Marek Balcerak i ks. proboszcz Stanisław Bankiewicz przypomnieli słowa Ewangelii mówiące o narodzinach Jezusa Chrystusa. PóĹşniej wójt Barbara Hojnacka zacytowała słowa Marii Konopnickiej „A kiedy serce twe przytłoczy myśl, Ĺźe Ĺźyć nie warto, z Ĺ‚ez ocieraj cudze oczy, chociaĹź twoich nie otarto” wskazując, Ĺźe to noc BoĹźego Narodzenia daje człowiekowi siłę, aby niezaleĹźnie od tego, co go spotkało, mógł się podnieść i iść dalej. Wójt Ĺźyczyła takĹźe obecnym, aby BoĹźe Narodzenie było czasem bliskości, a nowy rok lepszym dniem. Swoje Ĺźyczenia obecnym przekazali takĹźe przedstawiciele innych samorządów: starosta Edmund Kotecki oraz zastępca burmistrza Roman Sasin. PóĹşniej przyszedł czas na opłatek, osobiste Ĺźyczenia i wspólną „wieczerzę wigilijną”.