XXIV sesja Rady Gminy Brzeziny

NajwaĹźniejszą uchwałą XXIV sesji Rady Gminy Brzeziny było uchwalenie budĹźetu na rok 2013. Tradycyjnie jednak obrady, którym przewodniczył Marek Kolasa, rozpoczęły się do sprawozdania wójt Barbary Hojnackiej. Informowała ona o postępach przy budowie sali gimnastycznej w Dąbrówce DuĹźej,  gdzie wkrótce ma zostać połoĹźony dach, zbliĹźającym się do końca remoncie budynku w Eufeminowie, oraz przebiegu prac przy modernizacji hydroforni w Paprotni. Wójt zapowiedziała takĹźe, Ĺźe w połowie stycznia odbędzie się przetarg na podmiot świadczący usługi medyczne w Dąbrówce DuĹźej. TakĹźe w styczniu mają odbywać  się zebrania z mieszkańcami dotyczące przebiegu rurociągu z dwutlenkiem węgla.  PóĹşniejsze głosowania dotyczyły głównie uchwał finansowych: ostatnich zmian w budĹźecie na 2012 rok, Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2013-2018 oraz budĹźetu na rok 2013.