logotyp

logotyp

 

Wójt Gminy Brzeziny - Barbara Hojnacka, w dniu 14 czerwca 2018 roku, podpisała umowę z Województwem Łódzkim na dotację celową w wysokości 5 000,00 złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji w miejscowości Helenów, projektu lokalnego pod nazwą ,,Podwyższenie standardu budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Helenów, gmina Brzeziny poprzez doposażenie pomieszczeń’’. Całkowita wartość projektu wynosi 10.500,00 złotych, w tym wkład własny gminy w wysokości 5 500,00 złotych. Wysokość udzielonej dotacji stanowi 47,62 % całkowitych kosztów projektu. Projekt współfinansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Termin realizacji projektu od dnia 1 lipca 2018 do dnia 15 listopada 2018 roku.

Celem projektu jest wzmocnienie integracji społecznej mieszkańców wsi Helenów oraz pobudzenie aktywizacji społeczności lokalnej poprzez podwyższenie standardu i komfortu budynku komunalnego.

Projekt przyczyni się do poprawy warunków funkcjonowania Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańców w formie doposażenia budynku komunalnego. Projekt pomoże sprawnie i skutecznie wykorzystać aktywność mieszkańców. Zakres planowanych działań będzie wiązał się z zakupem warnika do wody, chłodziarki przemysłowej, kuchni gazowej, taboretu gastronomicznego, butli gazowych, szafek kuchennych, nagrzewnicy oraz farb do pomalowania ścian. Większą część zadań wykonają samodzielnie mieszkańcy Helenowa, poprzez przystosowanie pomieszczeń do umieszczenia zakupionych urządzeń, m.in. przygotowanie pomieszczenia kuchni do umieszczenia zakupionych sprzętów, wymiana gniazd elektrycznych pozwalających na podłączenie urządzeń elektrycznych, zamontowanie szafek kuchennych oraz podłączenie chłodziarki przemysłowej, malowanie ścian i drzwi oraz posprzątanie pomieszczeń budynku po zakończonych działaniach.

Realizacja projektu przyczyni się do zintegrowania pokoleń, umożliwi mieszkańcom działania na rzecz aktywizacji i integracji przez cały rok.

 

promuje L

promuje L

 

 

Realizator projektu: Gmina Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 A, 95-060 Brzeziny, tel. (46) 874 36 99,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.