Przebudowa dróg na terenie gminy Brzeziny - 2024 rok

znaki strona www

Nazwa inwestycji: Przebudowa dróg na terenie gminy Brzeziny

Opis inwestycji:

W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie dróg na terenie gminy Brzeziny na następujących odcinkach dróg:
Zadanie 1 – w ramach zadania planuje się wykonać przebudowę trzech odcinków dróg w msc. Bogdanka, gmina Brzeziny - osiedle Bogdanka. W stanie istniejącym odcinki dróg posiadają nawierzchnię z kruszywa o zmiennej szerokości. W ramach przebudowy dróg planuje się wykonać trzy odcinki dróg z masy bitumicznej o szerokości od 5 m-14 m, pobocza z kruszywa łamanego, zjazdy do posesji z kostki brukowej oraz wszelkie niezbędne prace związane z przebudową odcinków dróg.
Zadanie 2 – w ramach zadania planuje się wykonać przebudowę drogi gminnej wewnętrznej w msc. Zalesie, gm. Brzeziny. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię częściowo z kruszywa i częściowo gruntową o zmiennej szerokości. W ramach przebudowy drogi planuje się wykonać nawierzchnię z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie z podwójnym utrwaleniem szybkorozpadową emulsją asfaltową z grysem bazaltowym o szerokości od 2,30 m-2,50 m, pobocza z kruszywa łamanego, a także wszelkie niezbędne prace związane z przebudową drogi.
Zadanie 3 - w ramach zadania planuje się przebudowę drogi gminnej w msc. Zalesie, Ścibiorów i Rochna. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię bitumiczną. W ramach przebudowy planuje się wykonać chodnik z kostki brukowej, prace przygotowawcze oraz wszelkie niezbędne prace związane z przebudową planowanego odcinka drogi. Nowowybudowany chodnik połączy się z chodnikiem na drodze wojewódzkiej oraz zapewni drogę pieszą do kompleksu turystycznego Lisowice oraz zbiornika wodnego Rochna.
Przewidywana długość przebudowanych odcinków dróg wynosi ok 3km. Realizacja inwestycji pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców, pieszych i użytkowników dróg gminnych.

Całkowita wartość zadania wynosi 3.075.000,00 złotych.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 95% kosztów zadania, tj. w kwocie 2.921.250,00 zł.

Tablica przebudowa dróg