Gminy Dzień Kobiet zorganizowany został w tym roku w Poliku. Poza tym to święto obchodziły m.in. panie z KGW Zalesie, Eufeminów, Małczew i Witkowice. Nie zabrakło także szkolnych akademii w tym temacie.

Gminny Dzień Kobiet rozpoczął się w Poliku 8 marca o godzinie 18. Wielką niespodzianką dla pań był tu występ kabaretu „Czwarta Fala”. Okolicznościowe życzenia i kwiaty przekazali natomiast przewodniczący Rady Gminy - Marek Kolasa, zastępca wójta gminy Brzeziny Lechosław Adamczyk, sekretarz Radzisław Kamiński oraz strażacy z Polika - prezes OSP - Piotr Kaczmarek i naczelnik Włodzimierz Krawczyk.

 

Tego samego dnia Dzień Kobiet uroczyście obchodzono w Szkole Podstawowej w Bogdance. Uczniowie klasy VII pod kierunkiem Anny Jasińskiej zaprezentowali tu scenkę dotyczącą relacji damsko – męskich wśród nastolatków. To ciekawe przedstawienie poruszało problemy szacunku wobec kobiet i ich niezwykle ważną rolę w naszym świecie. Występ uczniów obserwowali zaproszeni goście - Urszula Swaczyna z Urzędu Gminy Brzeziny oraz Elżbieta Ołubek - wiceprzewodnicząca Rady Gminy Brzeziny. Na zakończenie chłopcy z klasy VII obdarowali wszystkie obecne kobiety słodkościami, a nauczyciel Bartosz Pająk w imieniu męskiej części społeczności szkolnej złożył życzenia wszystkim paniom.

W kolejnym dniu 9 marca świętowały kobiety z KGW Małczew. Podobnie jak w roku ubiegłym dziewczyny i kobiety z Małczewa obchodziły swoje święto nietypowo, gdyż, wybrały się całą grupą do kina. Grono mieszkanek Małczewa zostało tu poszerzone o koleżanki z zaprzyjaźnionego z sąsiedniej wioski Koła Gospodyń Wiejskich z Helenowa. W sumie więc czterdzieści pań wspólnie wybrało się na film pt.: „Kobieta sukcesu”. Część z nich w piątkowy wieczór wybrało się jeszcze na kolację do restauracji „Kriada” w Koluszkach, gdyż jak zgodnie stwierdziły uczestniczki spotkania, wspólne imprezy, to chwila, która pozwala oderwać się od codziennych spraw i kłopotów.

W sobotę 10 marca na Dniu Kobiet spotkały się natomiast Panie z KGW Zalesie. Ta szczególna uroczystość została przygotowana tym razem przez panów, którzy na co dzień uczestniczą w innych spotkaniach KGW Zalesie. Stanęli oni na wysokości zadania i przygotowali stosownie salę i smaczne dania, nie zabrakło tu także życzeń od panów, kwiatów oraz słodkości. Jako, że tego dnia obchodzony był także Dzień Mężczyzn przewodnicząca KGW Zalesie Elżbieta Ołubek przekazała im także okolicznościowe życzenia i upominki. Życzenia przekazano także sołtysowi Pawłowi Kusiakowi z okazji Wojewódzkiego Dnia Sołtysa. W spotkaniu tym uczestniczyła także wójt Barbara Hojnacka. Tego dnia Dzień Kobiet świętowano także w Witkowicach, gdzie KGW przewodniczy Mirosława Szymańska. Panie otrzymały tu m.in. czekolady od radnego Jacka Tokarskiego. Kolejny raz już we własnym gronie spotkały się tego dnia także gospodynie z Polika.

Cykl spotkań z okazji Dnia Kobiet zakończył się 11 marca w Jordanowie, gdzie spotkali się przedstawiciele Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Eufeminowa. Tu także prym wiedli panowie, którzy zorganizowali to szczególne święto. Jedna z cukierni ufundowała również okolicznościowy tort dla pań. Oczywiście nie zabrakło także kwiatów, w tym dla przewodniczącej KGW Eufeminów, a zarazem radnej Reginy Frankowskiej i również tu obecnej wójt Barbary Hojnackiej.