Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Dzień Dziecka w Dąbrówce Dużej i Witkowicach

 

Dzień Dziecka już za nami, warto jednak jeszcze jednak wspomnieć o jego obchodach w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Dużej, które zorganizowano 30 maja.

W oddziałach przedszkolnych święto to zorganizowano w stylu indiańskim, o co zadbały wychowawczynie - Ewa Dzwonkowska i Faustyna Domiziak. W tym słonecznym dniu dzieci wraz z rodzicami przybyły więc do przedszkola w pięknych indiańskich strojach. Zabawa rozpoczęła od ceremonii nadania imion indiańskich, malowania twarzy oraz nauki indiańskich okrzyków. Jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka, indiański taniec deszczu, strzelanie z łuku, polowanie na „bizona” i skoki w workach po zwierzynę. Nie mogło zabraknąć także " łowienia ryb". Wszystkie dzieci wraz z rodzicami bawiły się znakomicie i ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych jak i dużych „Indian”. Organizatorzy dziękują tu rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak niezwykłego Dnia Dziecka.

 

Dzien Dziecka w Dbrowce Duej     Dzien Dziecka w Dbrowce Duej 02

 

 

Kilkudziesięciu mieszkańców Witkowic zgromadziło się na kolejnym już Dniu Dziecka, który dla najmłodszych zorganizowało lokalne Koło Gospodyń Wiejskich oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na uczestników zabawy czekało wiele atrakcji. Jedną z nich było "podróże w niebo" na podnośniku, który udostępnił Tomasz Kobus. Dzieci mogły się zapoznać także z pojazdami, którymi dysponuje jednostka OSP Witkowice. Odbyły się też liczne konkursy. Obok typowo strażackich konkurencji jak przeciąganie węża i trafianie wodą w cel nie zabrakło także cieszącego się dużym powodzeniem przeciągania liny oraz biegu w workach. W nagrodę najmłodsi utrzymywali słodkości. Oprócz poczęstunku na stołach przygotowano też grilla, a na podsumowanie imprezy obiad dla jej uczestników.

Witkowice 03     Witkowice 04      Witkowice 01     Witkowice 02 

To był dzień pełen atrakcji, za co z pewnością należy się podziękowania organizatorom - KGW Witkowice z Mirosławą Szymańską i Iwoną Jedynak na czele oraz jednostce OSP Witkowice, której przewodzi radny Jacek Tokarski.